Mirishkor tumanida jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish chora - tadbirlariga bag‘ishlangan yig‘ilish o‘tkazildi.
Viloyat prokurorining birinchi o‘rinbosari A.Sayfitdinov  yig‘ilishda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 03.01.2025 yildagi “2025 yilda respublika mahallalarida xavfsiz muhitni yaratish va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish tizimi samaradorligini yanada oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-1-son qarori ijrosi holati yo‘l qo‘yilgan xato va kamchiliklar birma- bir ko‘rib chiqilib, tanqidiy muxokama qilindi.
Shu bilan birga, Korrupsiyaga qarshi kurashish Milliy kengashi yig‘ilishida Davlat rahbari tomonidan berilgan topshiriqlar ijrosini tashkil etish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, tumandagi qizil toifaga kiruvchi Bo‘ston va Zafar maxallalarda amalga oshirilgan ishlarni o‘rganilib, xato va kamchiliklar yuzasidan ma’sullarga tegishli topshiriqlar berildi.